Дана 21.05.2014. одељење II8 у пратњи  професора Мирославе Митровић и Драгане Гајовић, посетило је Економску школу у Крагујевцу.

Како је већ раније договорено, наши ученици су одржали угледни час из банкарске обуке. Тема часа била је – Oбрачун зарада запослених у виртуелној банци Карагујевац.

Обрачун се радио у Excel табели уз видео презентацију. Након  презентације, ученици- домаћини добили су потребно теоретско знање на дату тему, а потом су сами обрачунали зараду себи уз асистенцију наших ученика.

Поред професора банкарске обуке, угледном часу су присуствовали : директор, педагог и неколико професора економске групе предмета.

Договорен је наставак сарадње наредних година у циљу унапређења знања, размене искуства и дружења.

Око 12 h заједно са ученицима домаћинима посетили су Економски факултет у Крагујевцу. Како је посета била најављена, дочекали су нас  асистенткиња и двоје студената. У дружењу са њима добили смо информације о упису, смеровима, начину студирања, друштвеном и спортском животу студената.

Око 14h , кренули  смо пут тржног центра „Плаза“.

Задовољни ,стигли смо у Чачак око 19h.