Четврта година од почетка рада установе „Зрачак“

У петак 15. септембра 2017. године установа за боравак деце ометене у развоју „Зрачак“ обележила је четврту годину постојања. Том  приликом корисници „Зрачка“  извели су обрнуту бајку Црвенкапу, певали у хору, заједнички плесали и изводили соло тачке. Њихова енергија подигла је на ноге све присутне госте.

Zracak 42017

Економска школа из Чачака подржава рад „Зрачка“ од самог оснивања. Изузетно је запажено учешће „Зрачка“ на Међународном сајму виртуелних предузећа одржаном у мају 2017. године који је организовала наша школа, на коме су корисници ове установе представили свој рад и продавали своје рукотворине.

Zracak1 2017

Овом значајном догађају присуствовали су ученици наше школе: Димитрије Крунић и Мила Николић из одељења II5,  Невена Ћендић и Валентина Радосављевић из одељења III3 у пратњи професорки Гордане Јевтовић и Ане Спасојевић.

Zracak2 2017

Zracak3 2017

Zracak5 2017

Zracak2017

Ученици су се упознали са просторијама и начином рада ове установе, дружили и плесали са њиховим корисницима. Невена Ћендић истиче да је ово за њу веома поучно искуство. Дружење са њима ће је подстаћи да буде вреднија и одговорнија, а своје искуство ће пренети својим вршњацима.  Енергија коју они преносе подстиче емпатију код свих нас да прихватимо различитости и потрудимо се да будемо равноправни чланови друштва.

Ана Спасојевић

Члан тима за партнерства и пројекте