ИЗВЕШТАЈ СА ТАКМИЧЕЊА ''ПОСЛОВНИ ИЗАЗОВ''

ИЗВЕШТАЈ СА ТАКМИЧЕЊА ''ПОСЛОВНИ ИЗАЗОВ'' 2015.

У среду, 18.новембра 2015. године, у хотелу ''Ливаде'' у Прељини, одржано је регионално такмичење ''Пословни изазов'', за западну и југозападну Србију. Учешће су узеле средње школе (стручне школе и Гимназије) из Чачка, Горњег Милановца, Пожеге, Ужица, Ивањице, Пријепоља, Сјенице, Новог Пазара, Краљева, Тополе.

На такмичењу је било 100 ученика подељених у 20 тимова, који су решавали задату студију случаја и презентовали своје бизнис идеје, кроз израду бизнис планова.

Такмичење је почело у 9 часова ујутру, а затворено је свечаним проглашењем победника у 19 часова увече и било је испраћено значајном медијском пажњом.

Жири су чинили представници банака, удружења привредника и медија.

Економску школу из Чачка представљали су ученици:

1. Албић Слађана 2-5
  2. Драгићевић Сара 2-5
  3. Богдановић Филип 2-6
  4. Југовић Лука 2-6

и наставник економске групе предмета Ивана Милисављевић.

Ученици наше  школе, као најмлађи учесници такмичења, нису прошли на национално такмичење, али су стекли нове пријатеље и нова знања у области предузетништва. Исти ученици имају право учешћа на истом такмичењу наредне године.