Позивамо вас да уживате у књижевној вечери посвећеној стваралаштву Драгослава Андрића које ће се одржати 23.марта у 19 часова, Градска библиотека "Владислав Петковић- Дис".

Кроз чудесно дело Драгослава Андрућа воде вас ученици и учитељи Економске школе и другара из Гимназије.

Добро дошли!

Screenshot 20230313 171401 Viber

Позивамо вас на књижевно вече поводом 100 година од рођења књижевника Душка Радовића у реализацији ученика и професора наше школе.

Књижевно вече ће се одржати у великој сали Библиотеке 29.11.2022. у 19 сати.

Добродишли!

IMG de2bf6fd940455304ec7724e925942a1 V

Као и сваке године и ове су чланови Драмске секције припремали новогодишњи програм. Програм је био намењен најмлађима, деци запослених у нашој школи.Новогодишња приредба је одржана 27. децембра, а у њој су учествовали ученици одељења 4/1. Малишани су уз причу, песму и игру уживали, а посебно су се обрадовали Деда Мразу и пакетићима.

нова година

Јасмина Обренић

Драмска секција Економске школе је у школској 2019/2020. години, одлучила да припреми и изведе представу СВЕ ЈЕ У РЕДУ, на основу епистоларног романа Јасминке Петровић са истим називом. Наиме, Јасмина Обренић, професор српског језика и књижевности, је адаптирала текст за драмско извођење и започете су пробе са ученицима 4/1 и 3/1 у новембру.Ученици су се редовно одазивали на заказане пробе и врло одговорно припремали, тако да је по договору представа изведена у сали Градске библиотеке 26.12.2019. у 18 часова. Сала је била мала за све заинтересоване посетиоце, па колегиница и ја планирамо неко репризно дешавање у наредној години.

све је у реду