На позив Економског факултета из Крагујевца, ученици наше школе, организовано су посетили овај факултет, на дан ''Отворених врата'', 10. децембра 2017. године.

Тим за каријерно вођење и професионалну оријентацију, већ другу годину, организује одлазак ученика матураната у посету овом факултету. Ученици су имали прилику да чују каква је образовна понуда овог факултета, уписна политика, могућности за реализацију праксе у познатим привредним друштвима, могућности студирања у иностранству и многе друге корисне информације везане за њихово даље школовање. За ученике је организована презентација факултета, као и обилазак факултета.

Након посете факултету, Економски факултет је нашим ученицима омогућио да посете пројекцију домаћег филма ''Стадо''.

На ово путовање кренуло је 60 матураната и професори Јасмина Јеремић Ћировић и Ивана Милисављевић. Посета је организована на позив и у организацији Економског факултета из Крагујевца.