Географска секција Економске школе је, у уторак, 4. фебруара, у учионици број 11, организовала предавање између смена, на тему „Јапан – земља, људи, култура, образовање“. Предавач је био колега из Прехрамбене школе, Владимир Мајсторовић који је вербално и сликовно представио своје утиске из ове далеке земље. Пошто је 2006. године био петнаест дана на путовању које је обухватало најважније регије Јапана, упознао је његову аутентичну културу и обележја. Велики број ученика и професора је могао испратити ову занимљиву причу и сазнати шта симболизује застава Јапана, како Јапанци живе и шта чини њихову традиционалну архитектуру, како се одевају, како прослављају цветање трешње, на који начин се припрема чај, какви вртови постоје у непосредној близини стамбених објеката. Такође, могли су уочити особености Токија, стари део Царске палате и модерне небодере који карактеришу овај мегаполис. Град Токио, као и остали, је чист, јер васпитање, а потом и образовање упућују на неговање окружења и животног простора. Јапанци су дуговечан народ и због начина исхране и упражњавања различитих спортова. Бројни видео-записи су нас, гледаоце, провели кроз ову земљу и показали један сасвим другачији животни склоп у односу на наш.