У периоду од 28.03-31.03.2017. године, наша школа је организовала стручну размену ученика са школом из Љубљане. Ученице које су учествовале у пројекту размене ученика су Ана Петровић III8 и Андријана Трифуновић II6 у пратњи директора школе Владана Ницовића и професорке Ане Спасојевић.

slovenija1

Ова посета представља наставак успешне сарадње започете пре две године, када је потписан протокол о сарадњи школе из Љубљане и школе из Чачка.

Ученице су биле смештене код ученика и тако су имале прилику да се на најбољи начин упознају са стилом живота и обавеза својих вршњака из Словеније. У току размене ученици су обишли школу домаћина, присуствовали часовима, обишли привредна друштва где се обавља стручна пракса и учествовали у радионицама са професорима и ученицима из Србије и Словеније.

slovenija2

Slovenija2017Ученице истичу да им је ово једно од најлепших искустава у досадашњем школовању и захвалне су на указаној прилици да остваре значајне приватне, а касније и потенцијалне пословне контакте у иностранству.

Ана Спасојевић