На позив колектива Економског факултета у Крагујевцу поводом „Отворених врата“ кренули смо на пут у 10 часова испред зграде Гимназије у Чачку.

Нашу школу су представљали ученици матуранти њих шездесет са наставницима Горданом Јевтовић и Љиљаном Драшковић.

Из Крајујевца је стигао аутобусом асистент приправник Немања Карапавловић, иначе ђак генерације наше школе школске 2005/2006. године. После удобне вожње и разговора стигли смо у Крагујевац  уз успутно панорамско разгледање града.

На факултету нас је срдачно примила декан Љиљана Максимовић са сарадницима. У амфитеатру „Проф. др Илија Росић“ одржана је презентација од стране асистената, професора са прве године студијског програма и студената.

Могућности факултета су велике,техничка опремљеност на завидном нивоу, кроз студентски парламент и економске асоцијације и омогућена је размена студената у иностранству. Декан и сарадници су заинтеросовани за сарадњу са нашом школом и  у наредном периоду у договору са директором наше школе, узвратиће посету.

После посете факултету, у пратњи две студенткиње и асистента приправника посетили смо крагујевачке Шумарице место где су немачки војници стрељали грађане и ученике крагујевачке Гимназије у знак одмазде: за једног убијеног Немца стрељано је 100 Срба.

По завршетку разгледања историсјких и других знаменитности, посету смо завршили у тржном центу „Плаза“ у Крагујевацу у трајању од  два сата.

У  Чачак смо стигли у вечерњим сатима, тачније у 18:45 часова.

У ЧАЧКУ, 28. МАРТА 2016.                                         Гордана Јевтовић и Љиљана Драшковић